TX Her 15.8.2009

16. srpna 2009 v 21:39 | Moonulka |  Proměnné hvězdy
Přístroj: špunt newton 76/700, pošťaný okulár 25mm, zvětšení 28x

Předpovězené minimum: 21:24 UT

Vypočítané minimum: 21:15 UT

Hvězdná velikost: 8,54 - 9,31 mag

Srovnávačky: a -> 8,32mag; b -> 8,52mag; c-> 8,77mag; d -> 9,00mag; e -> 9,36mag


Celý deň bylo pěkně jasno a horko, takže byl krásný večer. Bohužel na pozorování deep-sky sa nikdo nenašel, takže jsem sa rozhodla potrénovat sa v proměnkách. Vybrala jsem si náhodně nějakú, kterú jsem eště nepozorovala, nachystala jsem si mapky a vyrazila kukat zas kamsi do polí. Ještě než jsem stihla všecko vypakovat sa zpod kopca ozývalé také trochu přiožralé hlasy několika šuhajú, které mluvily tým stylem že každé druhé slovo bylo "vole" a podobné . Blížili sa až došli úplně ke mně. Jeden z nich mě v ruce půllitr, ve kterém byla slivovica a nabízali, že když su jarošovjačka, toš mosím. Tak jsem si cucla trochu a pak si hleděli svojeho a šli vlastní cestú. Potem byl chvilku klid, já jsem si dělala svoje odhady a naráz jsem slyšela zvrchu sa řítit motórku. Projela kolem, otočila sa a zastavila. Já jsem byla úplně vyděšená, že mě chce přepadnút, ale z řidiča po chvilce vylézlo, že chodí se mnú do školy, akorát je o rok výš. Tak si tam se mnú asi 20 minut vykládal a pak odfrčal dom. Ale zjistila jsem od něho, že tam úplně na kopcu je strašná chlastačka, takže jsem jak odjel udělala pár posledních odharů a rychlo sa zapakovala.
Při pozorování jsem aj fotila, s novým časovačem, kvůli doznívajícím Perseidám, ale nevletěl mně do záběru ani jeden šutr, škoda.

Odhady v UT (občas tam mám příliš veliký časový rozestup, do uší mě hrál Steve Reich a když jsem sa chvílama zaposlúchala, úplně jsem zapomněla na odhady):

20:41 - a1v1b
20:47 - a2v0b
20:57 - b1v2c
21:07 - c1v0d
21:13 - d1v2e
21:20 - d0v3e
21:25 - c1v2d
21:30 - c0v2d
21:36 - b2v1c
21:42 - b1v2c
21:50 - a2v0b
21:57 - a2v1b
22:02 - a1v1b

A křivka z prográmku Protokoly (je pěkně strmá, toto jsem vůbec nečekala):

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuy Zuy | 16. srpna 2009 v 21:46 | Reagovat

Ahoj. Sorry že takto otravujem, ale mám pre teba ponuku. Zviditilni si ešte viac svoj blog, daj ostatným ľudom vedieť o tvojom blogu. U mňa je to možné.
Tak ak máš záujem.. tak
http://equidae.blog.cz/rubrika/daj-vediet-o-tvojom-blogu

Zatiaľ téjto kampani postupujem pomaly, ale pár dní a snád to bude :)

2 Z lesa Z lesa | 22. srpna 2009 v 23:26 | Reagovat

pěkné moc se mi to páčí

3 Caseyobjed Caseyobjed | E-mail | Web | 7. října 2017 v 15:48 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama