Fotografie Blíženců a Lva

19. dubna 2009 v 14:13 | Moonulka |  Fotografie
Nanedlúho se zase vyjasnilo a tak jsem neváhala a vyrazila na kopčisko si trochu udělat radost a konečně s novým foťákem něco pořádného nasnímat. Doteď bylo škaredě a nebo mě při focení doslova zamrzl objektiv, takže ze snímků nebylo nic.

Byl pěkný večer, bezvětří, ideální k focení. Našla jsem si místo a přemýšlela, co budu fotit. Orion a okolí byli utopní v hradišti, nakonec jsem to zamířila kamsi k zenitu k Blížencům. Na seťáku s Canonem 1000D jsem nastavila 18mm, clonu 4,5, ISO 1600 a čas 30 vteřin. Stativ jsem co nejlíp upevnila, ale pozdějc sa ukázalo, že to nebylo moc platné. Na většině fotek totiž byla každá hvězda jeden chuchvalec a skoro žádná fotka neměla pěkně ostrou hvězdu. Docela mě to dohmátlo, protože jsem zaostřila dobře, měla jsem samospoušť a aj předsklopení zrcátka, ale bylo to asi houby platné. Nakonec jsem vybrala tři fotky, kde se mně hvězdy zdály jakš takš a složila jich v DeepSky Stackeru. Prográmek taky odečetl 11 darků a výsledek jsem ještě poupravila ve fotošopu - odstranila jsem trošku světelného znečištění a doladila barvy. Bohužel blog.cz neumožní nahrát fotky větší než 400kB, proto jsem pod fotku dala odkaz na moje veřejné album. Stačí kliknút na lupu vpravo a fotka sa zvětší na plnú velikost.


Měla jsem ještě spoustu času a tak jsem to otočila směrem kamsi na jihovýchod na Lva. A protože jsem viděla, jak dopadly fotky s Blížencama, udělala jsem jich 37. Jenožme použitelných bylo 6, ale na to jsem došla až doma. Stejným způsobem jsem složila oněch 6 snímků, odečetla 30 dark framů a doladila. Tentokrát už ale nebylo otřeba sa nějak hrát se světelným znečištěním, takže jsem do složeného snímku skoro vůbec nerýpala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Z lesa Z lesa | 22. srpna 2009 v 23:13 | Reagovat

grrr vůbec se v tom nevyznám xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama